Tilmelding/betaling er bindende for sæsonen i hht. betingelserne. Indbetalt kontingent refunderes ikke.
Ved tilmelding i løbet af sæsonen nedreguleres det samlede kontingent helt automatisk i jævnlige intervaller. Prisen som fremkommer ved tilmelding er den til enhver tid gældende/regulerede pris.
Hip Hop er en populær time fyldt af attitude og masser af karisma. Den danses til nutidens musik indenfor genren, der er kendetegnene ved en tung bas og grundrytme.
Der udspringer mange stilarter fra Hip hop, bl.a. lyrical, street, funk, newschool, oldschool, house, girly, popping etc. Det er en dans der altid er i udvikling og som forandrer sig med tidens ungdom.
Stilarten er den meste brugte i musikvideoer på MTV og lign.
Stine har danset i mere end 15 år og har nu været en populær underviser hos Love2dance i nogle år. Hun har danset stilarter som mgp, hip hop, disco, girly, modern og showdance. De sidste par år har hun selv primært danset modern og girly/hip hop, men underviser i flere forskellige stilarter for både store og små.
Hun har deltaget i VM 6 gange med enten production eller showformation, har vundet adskillige guld og sølv medaljer ved DM og en enkel guld ved world cup 2018.
I Stines timer er der garanti for kvalificeret undervisning, godt humør og masser af inspirerende dans.