467F Hoppeholdet (Fit and Jump) - Voksne

Antal tilmeldte:
0/25
Alder:
Alle aldre
Pris:
498,75 DKK
09/04/2026 - 14/06/2026 Solrød - sal 6 - Solrød Center 28 -1., 2680 Solrød Strand Torsdag 19:30-20:00 Instruktør: Maj-Britt B
Beskrivelse

PRISEN FOR DETTE HOLD ER PR. 1.1.2026 TILLAGT 25% MOMS I HHT. NYE LOVKRAV.
Er du ikke fyldt 30 år slipper du for at betale momsen, som fratrækkes automatisk.

TILMELDING TIL FORÅRSPERIODEN: 7. APRIL - 14. JUNI 2026
BEMÆRK! HOLDSTART EFTER PÅSKEFERIEN

Tilmelding er gældende for hele sæsonen og betales som et engangsbeløb. Passer holdet ikke som forventet, kan du altid skifte til et andet hold i løbet af sæsonen ved at kontakte kontoret.
Når sæsonen afsluttes i juni annulleres alle tilmeldinger – denne afslutning kræver derfor ingen udmelding, men husk at du selv skal ind og gentilmelde til efterfølgende sæson, som starter medio august.

Ved tilmelding i løbet af sæsonen nedreguleres det samlede kontingent helt automatisk i jævnlige intervaller. Prisen som fremkommer ved tilmelding er den til enhver tid gældende/regulerede pris.

Ved booking af prøvetime, klik book prøvetime og spol frem i kalenderen til sæsonstart

HOPPEHOLDET (FIT AND JUMP®)

Lær den helt grundliggende teknik og få en effektiv træningssession. 
Der er flere TrampolinFitness koncepter og Fit And Jump er en af disse.
Træningen foregår typisk på hop/øvelser/serier på en-personers trampolin til uptempo musik. 
Fit And Jump class, kan både bestå af funktionel træning og nogle instruktører opbygger træningen med let genkendelige trin til hvert enkelt track.

Vi kalder Fit And Jump vores ugentlige lille minifest :-)
Alle kan være med og deltage på eget niveau, uanset alder, højde og drøjde.....

Instruktørerne
Love2dance har indgået samarbejde omkring agenturet (DK) på Fit´n´Jump® og vil fremadrettet være med til landsdækkende at stå for uddannelse og certificering af instruktører.

Holdene ledes derfor som en selvfølge af professionelle certificerede Fit´n´Jump® instruktører.

Trampolinerne
Fit And Jump trampolinerne som benyttes er udvalgte professionelle mærkevare studio trampoliner og kan på ingen måde sammenlignes med kopier. Fit And Jump konceptet er yderst skånsomt for knæ og led, sammenlignet med eks. løb. De helt særlige elastikker sørger for du ikke oplever stød. På samme tid er trampolinen opbygget således at bedst mulig ergonomisk træningsteknik kan opnås. Vi oplever en del medlemmer som har måttet stoppe med eks. løb og som nu er startet på Fit And Jump og oplever over tid bedre kondi, øget velvære, samt øget forbrænding.

Der er 3 typer af træningstrampoliner som bør nævnes som dem som de professionelle: Bellicon, Jumping Fitness og Fit And Jump. Bellicon er en rund fitness trampolin og er blødere i hoppet og er uden håndtag. Jumping Fitness er 6 kantet og handlebar er placeret midt på en side. Fit And Jump fitness trampolinerne er handlebar placeret på et hjørne.

Vores eksperter gennem mere end 20 år på området foretrækker Fit And Jump trampolinerne og vi ser steder som tidligere har kørt med de andre, som nu også skifter over til Fit And Jump trampolinerne. For os drejer det sig om sikkerhed, holdbarhed, hoppehastighed og meget andet :-)

Pris: 498,75 DKK


Jeg har ingen profil - Opret og tilmeld Jeg har en profil – Login og tilmeld
Maj-Britt B

Instruktør

10